Czekolada klasy 2B

Data: 15.04.2024 r., godz. 09.00    102
12 kwietnia, obchodzimy jeden z najsłodszych dni w całym roku - Światowy Dzień Czekolady. Tego dnia, uczniowie klasy IIB wybrali się na wycieczkę do Pijalni Czekolady E. Wedel znajdującej się w Warszawie. Spotkanie rozpoczęliśmy od słodkiej niespodzianki, degustacji gorącej czekolady. Następnie poznaliśmy historię powstania czekolady, dowiedzieliśmy się gdzie rosną owoce kakaowca i jak wyglądają. Warsztaty zakończyły się częścią praktyczną, każdy uczestnik własnoręcznie ozdabiał torcik wedlowski. W doskonałych humorach, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.