Data: 22.04.2024 r., godz. 09.00    120
22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy taki Dzień... I od tamtej pory, jak co roku, tego dnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie największego ekologicznego święta to Planeta kontra plastik.
22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy taki Dzień... I od tamtej pory, jak co roku, tego dnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie największego ekologicznego święta to Planeta kontra plastik. Uczniowie klas I-III najpierw obejrzeli prezentacje "Ciekawostki o ekologii" i "Co zagraża naszej planecie?", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy, by następnie poznać "Kodeks młodego ekologa". Kolejnym etapem spotkania były zabawy ruchowe, zręcznościowe i plastyczne, które "szlifowały" kondycję dzieci do "ratowania planety". Zabawom towarzyszyło wiele emocji i pełne empatii współzawodnictwo. Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Ziemi był wyjątkowy, niepowtarzalny i pełen kreatywności, pokaz mody ekologicznej. Przedstawiciele każdej klasy, wspaniale zaprezentowali, przygotowane wcześniej na zajęciach technicznych, kreacje z surowców wtórnych. Modele sprawili się na medal i brawom nie było końca! Pokazowi towarzyszyły rytmiczne piosenki o ekologii i naszej planecie. Wszystkie klasy otrzymały od organizatorek "Certyfikaty przyjaciela Ziemi" i z pewnością wyjątkowe wspomnienia!