Dzień Języka Angielskiego

Data: 26.04.2024 r., godz. 14.00    81
23 kwietnia przypada Światowy Dzień Języka Angielskiego. Jest to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych. W ramach zajęć przeprowadzonych w tym dniu uczniowie klas I-III udali się w podróż po Wielkiej Brytanii, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego o kraju, z którego wywodzi się język angielski. Podczas zajęć dzieci poznały położenie Wielkiej Brytanii i zobaczyły jak wygląda flaga brytyjska. W trakcie oglądania prezentacji multimedialnej dzieci poznały szereg symboli charakterystycznych dla ojczyzny Szekspira. Następnie uczniowie każdej z klas przygotowali plakat dotyczący Wielkiej Brytanii.